آرشیو پاورپوینت‌های معماریپروژه تحلیل فضای شهری

دانلود پاورپوینت تحلیل میدان حر

پاورپوینت تحلیل میدان حر

دانلود پاورپوینت تحلیل میدان حر

 

کد:0321

میدان حر یا میدان باغ‌شاه یا میدان باغشاه (نام پیشین) یکی از میدان‌های مرکزی تهران است. این میدان در چهارراه خیابان کارگر با خیابان امام خمینی جای گرفته است.

پاورپوینت تحلیل میدان حر
میدان حر واقع در منطقه 11 شهرداری و از میدانی مزین به مجسمه‌ای است که از یک حوضچه پایه‌ای سر برآورده و گوشه‌ای از تاریخ شفاهی دوران اسلام را به طور سمبولیک به معرض نمایش گذاشته است. داستان حرابن ریاحی این بار در غالب تفکر خلاق مجسمه سازی به شکل نبرد انسان با اژده‌هایی در آمده که گویی همان نفس عماره است این میدان به حکم وجود همین مجسمه سالهاست که از نظر مرمتی، حفاظت ویژه‌ای از آن می‌شود. حر نماد انسان و اژدها نماد نفس سرکش انسان است.
پیچیده شدن اژدها به دور حر نمایانگر آن است که عوامل غفلت از یاد خدا همواره ما را محاصره کرده‌اند و پیرامون ما منتظر لحظات غفلت ما از یاد خداوند هستند تا از آن نهایت بهره‌برداری را کنند. نیزه، دهان اژدها را نشانه رفته است تا همه بدانند گناهکارترین عضو گناهکاران زبان آنها است. از این رو ، باید مرکز گناه از بین رود. انسان جهادگر، حتی در صورت از بین نبردن دشمن، باز هم برتر و بالاتر از اوست. از این روست که حر بلندتر و غالب بر اژدهاست.

پاورپوینت تحلیل میدان حر
مجسمه حر توسط ارژنگ نژاد و به بهانه الحاق ايران و آذربايجان ساخته شد اين ميدان در ابتدا به نام حر نبوده و گويا به داستان گشتاسب اشاره دارد اما اين نام گويا پس از انقلاب به حر تغيير مي يابد اما در كل مفهوم ميدان كه مبارزه نفس با بدي ها است حفظ شده بنابراين ميدان بيشتر همان مصاديق داستان هاي حماسي و ريشه فولكلور داشته است.

دانلود پروژه تحلیل فضای شهری، پاورپوینت تحلیل میدان توحید کرج، پاورپوینت تحلیل میدان ونک، تحلیل میدان انقلاب، تحلیل میدان میرعماد قزوین، تحلیل میدان حر ، تحلیل میدان آزادی، تحلیل میدان دروازه قدیم (میدان قدیمی قزوین)، تحلیل میدان مینودر قزوین، تحلیل میدان قدس کرج، تحلیل میدان جمهوری قزوین، دانلود تحلیل میدان تجریش تهران، تحلیل میدان بهارستان

پاورپوینت تحلیل میدان حر

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول:دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی میدان حر به همراه تصاویر

فرمت فایل:poverpoint
تعداد صفحات:69 اسلاید

حجم فایل:3
مگا بایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

قیمت قبل از تخفیف 100000 تومان

پاورپوینت تحلیل میدان حر

دانلود پاورپوینت تحلیل میدان حر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *