آرشیو پاورپوینت‌های معماریپاورپوینت پروژه تحلیل فضای شهریپروژه تحلیل فضای شهریپروژه تحلیل فضای شهری تهرانپروژه تحلیل فضای شهری رایگانپروژه تحلیل فضای شهری میدانپروژه درس تحلیل فضای شهریپروژه‌ی تحلیل فضاهای شهری

دانلود پاورپوینت تحلیل میدان دروازه قدیم قزوین

تحلیل فضای شهری میدان دروازه قدیم قزوین

تحلیل میدان دروازه قدیم قزوین

دانلود پروژه تحلیل فضای شهری

کد:0298

شهر قزوین در نیمه قرن سوم هجری قمری دارای 7 دروازه بوده است که امکان ورود به شهر را فراهم می‌ساختند. در دوره قاجاریه 9 دروازه در گرداگرد قزوین وجود داشتند که با حصار پیرامون شهر به یکدیگر می‌پیوستند و عبارت بودند از پنبه ریسه، راه (درب) کوشک، شیخ‌آباد، رشت، مغلاوک، خندقبار، شهزاده حسین، مصلی و تهران که هم‌اکنون از میان آن بناهای باشکوه، تنها دو دروازه تهران و راه کوشک باقی مانده‌ و بقیه در اثر خیابان‌کشی‌ها و عدم توجه به مرور زمان شگفت آن‌ می‌باشد ویران شدند.
دروازه تهران قدیم در بیرون شهر قزوین ساخته شده بود و مردم و وسایل نقلیه از زیر طاق بزرگ آن رفت و آمد می‌کردند اما در حال حاضر به دلیل گسترش جمعیت، درون شهر قزوین و در میان میدانی محفوظ شده است.
بنای دروازه آجری و دارای یک سردر اصلی و دو راه ارتباطی در طرفین است. سردر میانی دارای عرض و ارتفاع بیشتر و قوس تیزه‌دار است. این دروازه هشت گلدسته دارد. ورودی اصلی آن‌ها دارای رسمی‌بندی و کاسه‌بندی است. این دروازه همچون دروازه درب کوشک دارای کاشی‌کاری‌های بسیار زیبایی است که تحسین سفرنامه‌نویسان از آن، گویای عظمت و زیبایی شگفت آن‌ می‌باشد .

تحلیل میدان دروازه قدیم قزوین

مراحل مرمتی این بنای تاریخی که شامل برداشت بام فرسوده و اجرای مجدد، مرمت از اره دور بنا، کف سازی بام، ساماندهی بندکشی، ساماندهی و تثبیت کاشی‌های فرسوده بود که در مراحل پایان کار است.

تحلیل میدان دروازه قدیم قزوین

برای مرمت این بنا اعتباری بالغ بر 155 میلیون ریال اختصاص یافته که در مدت زمان سه ماهه به پایان خواهد رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین بیان کرد: دروازه تهران ‌قدیم یکی از سه دروازه منتهی به ری و تهران است که تا دوره قاجار کاربرد داشته است، این بنای زیبا با شماره 392 به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

 

تحلیل میدان دروازه قدیم قزوین

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول:دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی میدان دروازه قدیم قزوین

فرمت فایل:powerpoint
تعداد صفحات:42
اسلاید
حجم فایل:2
مگا بایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

قیمت قبل از تخفیف 100000 تومان

تحلیل میدان دروازه قدیم قزوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *