آرشیو پاورپوینت‌های معماریپروژه تحلیل فضای شهریتحلیل پلان معماری

پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران

پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران

کد:0535

میدان حسن آباد در مرکز شهر تهران و در منطقه منیریه قرار گرفته و میدانی  نیز به اسم حسن آباد(که پس از انقلاب به”میدان 31 شهریور”تغییر نام یافته است) در آن منطقه وجود دارد.میدان حسن آباد از میدان های تاریخی و جز بافت تاریخی و سنتی قاجاری است.

میدان حسن و ساختمان های اطراف آن طی 10 سال، بین سال های1313-1303 ه.ق ساخته شده است. حسن آباد رامیرزا یوسف آشیانی، صدراعظم ناصر الدین شاه بنا کرد و نام پسرش میرزا حسن مستوفی الممالک را به آن گذاشت. میدان را کریم اقا بوذر جمهری،با ویران کردن خانه ها و مغازه های چهار طرف،توسعه داد و بعدها هشت گنبد در هشت قسمت میدان بنا کرد. در سال 1345 ه.ق ، یکی از گنبدهای به منظور ساختن بانک ملی تخریب شد و میدان هشت گنبدان به هفت گنبدان تبدیل گردید. این گنبد هم اکنون بازسازی شده است.ساختمان های چهارطرف میدان کار “قلیچ باقلیان” (که عمارت شهربانی را هم ساخته) است و مهندس محاسب آن،معماربرجسته ارمنی (لئون تادوسیان) ( کسی که کاخ مرمر را هم به پایان برد) بوده است.

این میدان به سبک معماری عصر رنسانس و با اقتباس از پلادیو،معمار معروف عصر رنسانس ایتالیا،بنا گریده است.چهار ساختمان میدان حسن آباد قرینه یکدیگرند و به گونه ای منحنی در چهار گوشه میدان قرار گرفته اند.

تحلیل میدان تجریش، میدان توحید کرج، تحلیل میدان کرج، تحلیل میدان انقلاب، تحلیل میدان میر عماد، تحلیل میدان حر، تحلیل میدان آزادی تهران، تحلیل میدان مینودر قزوین، پروژه تحلیل خیابان سپه قزوین، تحلیل میدان جمهوری تهران، پروژه تحلیل میدان

پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول: دانلود پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد به‌همراه پلان‌ها و تصاویر

فرمت فایل: poverpoint
تعداد صفحات: 50 اسلاید

حجم فایل: 3 
مگا بایت

قیمت قبل از تخفیف 100000 تومان

پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *