آرشیو پاورپوینت‌های معماریآرشیو پروژه‌های مرمت ابنیه تاریخیپاورپوینت رایگان مرمت ابنیهپاورپوینت مرمت ابنیهپروژه درس مرمتپروژه مرمت ابنیه تهرانتحلیل پلان معماریدانلود پروژه مرمتدانلود پروژه مرمت ابنیهدانلود رایگان پروژه مرمت

دانلود پاورپوینت طرح مرمت و احیا عمارت سرهنگ ایرج به‌همراه پلان‌ها و تصاویر

دانلود پاورپوینت طرح مرمت و احیا عمارت سرهنگ ایرج به‌همراه پلان‌ها و تصاویر

کد:0514

بنای قدیمی و بسیار ارزشمند خانه ایرج در محله پامنار یکی از ارزشمند ترین ساختمان های موجود منطقه براساس نقشه حصار صفوی موسیو کرشیش، که اولین نقشه تهران براساس نفشه کشی علمی بوده است، این بنا به نام خانه میرزا آقا خان در محدوده زمینه  ای منسوب به میرزا آقاخان حک شده است.

در دوره بعدی طبق نقشه حصار ناصری عبدالغفار، این ملک به نام خانه میرزا زکی خان خوئی ثبت شده است که قدمتی بیش از صد سال دارد.

مرمت عمارت سرهنگ ایرج             مرمت عمارت سرهنگ ایرج                         مرمت عمارت سرهنگ ایرج

با توجه به بررسی های تاریخی انجام شده در منطقه حداقل قدمت پیش بینی شده برای بنا 100سال است و به احتمال فراوان تاریخ ساخت بنا در طی سال های1285-1290شمسی بوده است.

به طور کلی کالبدی مجموعه به گونه ای است که دارای یک ورودی بسیار مهم درمرکز، یک مجموعه ساختمانی در شمال آن ویک فضای سبزبه عنوان تنفس وحیاط درجنوب می باشد. شکل مجموعه همان گونه که اشاره شد تخیل انسان رابه سمتی می برد که باورکنیم مجموعه حاضر باقی مانده ی    مجموعه ی کامل تر است که طی دوران گذشته تخریب شده وامروز تنها همین بخش حاضر در مقابل است.

تنها دسترسی به داخل مجموعه از ورودی بدنه غربی کوچه شمالی جنوبی سوفیا نیست. این ورودی فضای مربع شکل مفصل مانند است با سقفی تخت چهار ستون به شکل ستونهای        دو تایی در طرفین و یک ورودی با قوس نیم دایره با تزئینات گچی روی آن. در فضای ورودی موصوف 2 در چوبی دو لنگه وجود دارد که در روبرو واقع شده در ضلع غربی فضای تقسیم به راهروی مستطیل شکل و از آنجا به حیاط اول راه دارد.

 پروژه مرمت ابنیه

مرمت عمارت سرهنگ ایرج

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول: دانلود پاورپوینت طرح مرمت و احیا عمارت سرهنگ ایرج به‌همراه پلان‌ها و تصاویر

فرمت فایل: powerpoint
تعداد صفحات: 60 اسلاید

حجم فایل: 5 
مگا بایت

قیمت قبل از تخفیف 160000 تومان

مرمت عمارت سرهنگ ایرج

دانلود پاورپوینت طرح مرمت و احیا عمارت سرهنگ ایرج به‌همراه پلان‌ها و تصاویر

مرمت خانه سرهنگ ایرج ، پروژه مرمت، دانلود رایگان پروژه مرمت، پاورپوینت مرمت عمارت سرهنگ ایرج، پروژه مرمت و احیا عمارت سرهنگ ایرج، دانلود رایگان مرمت عمارت سرهنگ ایرج، پروژه درس مرمت، پروژه دانشجویی مرمت، پاورپوینت رایگان مرمت ابنیه، پاورپوینت مرمت ابنیه، مرمت و آسیب شناسی عمارت سرهنگ ایرج، آسیب شناسی عمارت سرهنگ ایرج

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *