آرشیو پاورپوینت‌های معماریآرشیو پروژه‌های مرمت ابنیه تاریخیپاورپوینت رایگان مرمت ابنیهپاورپوینت مرمت ابنیهپروژه درس مرمتپروژه مرمت ابنیه تهرانتحلیل پلان معماریدانلود پروژه مرمتدانلود پروژه مرمت ابنیهدانلود رایگان پروژه مرمت

دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی مرمت خانه امام جمعه تهران به همراه پلانها وتصاویر

مرمت خانه امام جمعه تهران

کد:0248

پیشینه تاریخی استانی بنا :

پس از آنکه آقا محمد خان قاجار تهران را به عنوان پایتخت برگزید. دیوان دارالعماره را وسعت بخشید و عمارت خروجی را در ارگ سلطنتی بنا نهاد .شهر تهران در این زمان 15000 نفوس داشت. مساحت شهر 5/7 کیلومتر مربع بود که فقط نیمی از آن ساخته شده بود کاخ و باغ های سلطنتی به تنهایی یک چهارم مساحت شهر را اشغال کرده بود و از طریق خیابان های کالسکه رو به دروزاه های شهر منتقل می شد . در حالی که راه های دیگر تنگ و غالباٌ بن بست بود .
در جنوب محله میدان ارگ که از کمی پیش درختکاری و به حوضی مزین شده بود و در آن زمان « میدان شاه » نامیده می شد، تکیه دولت جای دارد. در شمال خیابان جدید اندروین در سال 1295 ق. خیابان زیبای الماسیه را می کشند که از بین اسلحه خانه جدید و مدرسه دارالفنون می گذرد و به طرف دروازه دولت سابق و میدان توپخانه می رود و در جنوب به باب همایون منتهی می شود.
شهر سنتی چون در میان حصار احاطه شده بود، تخریب حصار تهران قدیم از 1311 ش . آغاز شد و در ساله های بعد خیابان های عریض کمربندی جانشین حصار شدند . در شمال شهر ، خیابان شاهرضا ( انقلاب ) ، در شرق ، خیابان شهباز ( 17 شهریور ) ، در جنوب ، خیابان شوش و در غرب ، خیابان سی متری نظامی ( کارگر ) احداث شدند . تهران در این دوران دارای مساحتی حدود 46 کیلومتر مربع و به عبارتی 11 برابر دوره فتحعلی شاه و 5/2 برابر دوره ناصرالدین شاه بود .

مرمت خانه امام جمعه تهران

خانه امام جمعه تهران

دانلود پروژه مرمت 

مرمت خانه امام جمعه تهران

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول:دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی مرمت خانه امام جمعه تهران به همراه پلانها وتصاویر

فرمت فایل: powerpoint
تعداد صفحات:97 اسلاید
حجم فایل: 2 
مگا بایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

قیمت قبل از تخفیف 160000 تومان

مرمت خانه امام جمعه تهران،دانلود مرمت خانه امام جمعه تهران، پاورپوینت مرمت خانه امام جمعه تهران، پروژه کامل مرمت خانه امام جمعه تهران، پروژه مرمت ابنیه تهران، پاورپوینت مرمت ابنیه تهران، پروژه درس مرمت، پروژه دانشجویی مرمت، دانلود رایگان پروژه مرمت، پروژه مرمت ابنیه، پاورپوینت مرمت ابنیه، پاورپوینت رایگان مرمت ابنیه، پاورپوینت رایگان مرمت خانه امام جمعه تهران

 

مرمت خانه امام جمعه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *