آرشیو پایان‌نامه‌های معماری

دانلود مطالعات و رساله معماری خوابگاه دانشجویی

دانلود مطالعات و رساله معماری خوابگاه دانشجویی

کد : c_18

چکیده:

عدم توجه به لحاظ كيفي و كمي به فضاي سكونت دانشجوياني كه دور از خانه خويش به سر مي برند مشكلات را براي آنهايي به وجود مي آورد كه خانه خويش را به قصد تحصيل علم ترك گفته اند و گاهي اين كاستي ها آنها را حتي از هدف اصلي شان كه تحصيل علم و دانش است باز مي دارد لذا طراحي مناسب خوابگاه و بالا بردن سطح كيفي خوابگاه ها در راستاي تحقق هدف والاي دانشگاه قرارمي گيرد.

نيازهاي جوان در اين مرحله از زندگي آرامش روحي – رواني و كاهش محدوديت و موانع فيزيكي مي باشد. فضاي شخصي بدون اختلال در آرامش، فضاي آرام و بي تنش جهت مطالعه و آزاد بودن در فضاي شخصي (تنظيم اوقات استراحت، مطالعه، خواب، معاشرت و….) از موارد مهمي است كه در طرح يك خوابگاه بايد لحاظ شود.

برای تهیه این رساله با مطالعه نمونه هاي خارجي، عوامل موثر در طرح آنها تحليل و بررسي شد و نیز  با مشاهده ي نمونه هاي داخلي ، فضاهایشان نقد گردیده و مزايا و معايب شان تحلیل گردید. همچنین اطلاعات لازم از كتب تخصصي مرجع و سمينارهاي داخلي پيرامون خوابگاه جمع آوری گردید ودر نهایت پس از مطالعه شرايط اقليمي  تهران اطلاعات و راهكارهاي مفيدي را مقدمه ي كار اين طراحي ساخت.

سکونت در خوابگاه و زندگی  جمعی نباید حس امنیت و آسایش را از دانشجو سلب کند. بهترین راه برای تامین این مهم ، مطالعه الگوی رفتاری جوانان و ایجاد فضاهای مختلف برای پاسخگویی به نیازهای متفاوت آنها اعم از روحی و جسمی می باشد. بدین ترتیب اعمال متفاو ت باعث اختلال در انجام دیگر کارها نمی شود و فضای خوابگاه پاسخگوی نیاز جوان امروز خواهد بود. در نظر گرفتن عوامل موثر بر محیط خوابگاه نظیر تهویه مناسب ، نورگیری کافی و …  و نیزتوجه به اقلیم ، کیفیت زندگی دانشجویی را ارتقا خواهد بخشید.

در خوابگاه دانشجويي دختران دانشگاه مازندران كمبودها و نواقص بسياري مشاهده مي شود كه اينجانب به خاطر سكونت دو ساله در آن و لمس مزايا و معايب آن از نزديك بر آن شدم تا با طراحي يك بلوك مسكوني تا حدي اين كاستي ها را جبران كنم.

برای دانلود فهرست مطالب اینجا کلیک کنید.

دانلود رساله معماری، دانلود مطالعات معماری، دانلود مطالعات و رساله مرکز تحقیقات نجوم، دانلود مطالعات و رساله مجموعه رستورانی، دانلود رساله معماری خانه سالمندان، دانلود رساله خوابگاه دانشجویی، دانلود رساله طراحی ارامستان، دانلود رساله کارخانه مواد غذایی

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-

نام محصول  : دانلود مطالعات و رساله معماری خوابگاه دانشجویی

فرمت فایل : word
تعداد صفحات:105صفحه
حجم فایل: 5 مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

قیمت قبل از تخفیف 200000 تومان

دانلود مطالعات و رساله معماری خوابگاه دانشجویی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *