دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی دو نمونه داخلی و خارجی مسجد

دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی دو نمونه داخلی و خارجی مسجد 

کد:0371

در این پروژه به  تحلیل و بررسی دو نمونه داخلی و خارجی مسجد به همراه پلانها و تصاویر ارائه شده است:

1-مسجد السیافه – سنگاپور:

این مسجد با مساحت 3489 در زمینی به مساحت 2500 متر مربع قراردارد؛ در 4 طبقه در مجاورت ساختمانهای بلند بنا شده است. فضاهای بنا شامل : وضوخانه فضای ستوندار میانی – فضای اصلی شبستان ، نمازخانه ، اداری، آموزشی و سالن چند منظوره و پارکینگ می باشد. به علت اقلیم گرم و مرطوب منطقه دسته بندی فضایی به صورت فضای باز و نیمه بسته شکل گرفته است. جهت ساختمان در جهت قبله می باشد. بعد از ورودی قبل از ورود به طبقه ی اول وارد وضوخانه که در زیرزمین قرار دارد شده و بعد وارد فضاهای اصلی مسجد شده و پس از گذشتن از فضای ستوندار میانی، طاق های بتنی کم ارتفاع (که نشان دهنده ی وجود نظم و هندسه در مسجد است ) اتصال دهنده ی این قسمت به مکان اصلی نمازگزاران که دارای ارتفاع بلند است؛ می باشد. طبق ی اول نمازخانه مردان و طبقه ی دوم نمازخانه بانوان می باشد.

2-مسجد جامع مهاباد:

این مسجد دوران  صفوی است و در شهر مهاباد، استان آذربایجان غربی، بعد از خیابان حافظ، داخل کوچه مسجد جامع، واقع شده. این اثر در تاریخ 25 آبان 1348 با شماره ثبت 882 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. این مسجد که به مسجد سرخ (به کردی: مزگه وتی سوور) و در بعضی متون با نام مدرسه شاه سلیمان نیز معروف است، یکی از اقدامات مهم عمرانی، بداق سلطان مکری (حاکم مهاباد به سال 1012 ه.ق) می باشد که در سال 1089 بنا گردید و همچنان پابرجا است.

پاورپوینت تحلیل مسجد، تحلیل مسجد، تحلیل مسجد امام اصفهان، تحلیل مساجد چهار ایوانی، تحلیل مسجد عتیق شیراز، تحلیل مساجد ایلخانی، تحلیل مسجد جامع اصفهان، تحلیل مسجد جامع یزد

دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی دو نمونه داخلی و خارجی مسجد

دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی دو نمونه داخلی و خارجی مسجد 1

قیمت قبل از تخفیف 100000 تومان